חדש בתל אביב: מכולת סושי

16045063806864_b

שמעון יעיש, ישראל היום, 05.11.2020

מי שעבר בשדרות רוטשילד בחודשים האחרונים בטח שם לב לתור הבלתי נגמר של בר דגני הבוקר "לולו אנד קו", אך לא הצליח להתעלם גם מהקירות הצבעוניים והמיוחדים של המסעדה הצמודה שהייתה בבנייה ושיפוצים עד לפני כשבוע, אומאי (OOMAI) שמה. סושיה יפנית חדשה שקמה בהצטלבות של רחובות רוטשילד ויבנה, עם קונספט קצת שונה.

מדובר בלא פחות מ"מכולת סושי", משמע, מקררים פתוחים ובהם מנות סושי ופוקי מוכנות לאיסוף, שהוכנו במטבח האחורי של המקום דקות ספורות לפני. כמו כן נמצא במקום חטיפים יפניים, קינוחים מיוחדים בירות ושתייה קלה. אוספים מה שרוצים ומשלמים בקופה. מי שעומד מאחורי המקום החדש הוא שמעון באבו, שהקים לפני יותר מעשרים שנה את מסעדת "קיוטו" המפורסמת בהרצליה פיתוח, אליה עלו לרגל, וימשיכו להעלות כשהמסעדות יפתחו שוב, מיטב אנשי העסקים, הפוליטיקאים והמפורסמים בישראל. "המקום הזה ישב לי בראש בשלוש השנים האחרונות אך העבודות בפועל החלו לפני כשנה" סיפר באבו ל"ישראל היום". "אין לי בעיה עם הקורונה, המקום מתאים גם למצב הנוכחי של טייק אוואי או משלוחים".

מה שמייחד את המקום, כאמור, הוא בעיקר המהירות וצורת ההגשה. הסושי יחכה לכם מוכן במקרר הגדול, הפוקי (מעין סלט שמקורו בהוואי ומרגיש כמו סושי מפורק) יוכן ממש במקום ואם תרצו חטיפים או משקאות מיפן, תוכלו למצוא כאן בשפע, כאלה שכנראה לא תוכלו למצוא כמעט בשום מקום אחר."אני עושה פה הכל, לא מתעצל החל מהדברים הקטנים ועד הדברים הכבדים והגדולים, זה מקום שהושקעה בו הרבה מאוד מחשבה. על הרטבים עבדנו תקופה ארוכה, המוצרים שמיובאים מיפן, אפילו הקירות בחוץ ירגישו כאילו קפצתם לרגע לטוקיו, אנחנו פותחים בהתרגשות גדולה ובטוחים שהקהל הישראלי יאהב את זה".

טווח המחירים נע בין 32-58 שקלים לסושי, תלוי בסוג שתבחרו. באופן כללי המחירים נוחים באופן יחסי, המגוון רחב מאוד והיתרון הגדול בתקופה הזאת – ניתן לקחת ולשבת לאכול בשדרות רוטשילד.

אומאי / OOMAI

שדרות רוטשילד 37, ת״א.